საქართველოს უზენაესი სასამართლო
ამირან ძაბუნიძე
მოსამართლე
2021 წლის 29 დეკემბრიდან არჩეულია საქართველოს უზენაესი სასამართლოს მოსამართლედ უვადოდ - ორგანული კანონით დადგენილი ასაკის მიღწევამდე
პირადი ინფორმაცია:
დაიბადა 1975 წლის 23 იანვარს ქ. ვილნიუსში.
სამუშაო გამოცდილება:
2020-2021 წლებში - ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატის მოსამართლე და სასამართლოს თავმჯდომარე;
2017-2020 წლებში - საერთოსასამართლოებისმოსამართლეთასადისციპლინო კოლეგიის წევრი და ამავე კოლეგიის თავმჯდომარე;
2015-2020 წლებში - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატის მოსამართლე;
2013-2015 წლებში - ხელვაჩაურის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე და სასამართლოს თავმჯდომარე;
2011-2013 წლებში - მცხეთის რაიონული სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიის მოსამართლე;
2007-2009 წლებში - მცხეთის რაიონული სასამართლოს აპარატის უფროსი;
2006-2007 წლებში - ფონდ ,,ფინკა ინტერნეიშენალის“ საქართველოს ფილიალის ,,ფინკა საქართველოს“ იურისტი;
2003-2006 წლებში - იურიდიულ ფირმა ,,მთაწმინდის ადვოკატურის“ ადვოკატი;
2001-2002 წლებში - თბილისის საოლქო სასამართლოს სხდომის მდივანი;
1994-1999 წლებში - საქართველოს ეკონომიკის სამინისტროსთან არსებული მცირე ბიზნესის განვითარების ხელშეწყობის ფონდის იურისტი.
განათლება:
1992-1997 წლებში - თბილისის ბიზნესისა და სოციალურ-ეკონომიკური მართვის უნივერსიტეტის იურიდიულ-ეკონომიკური ფაკულტეტი, სამართალმცოდნეობა-მენეჯმენტის სპეციალობით;
2009-2011 წლებში - იუსტიციის უმაღლესი სკოლის მსმენელი.
ნინო ქადაგიძე
უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარე, ადმინისტრაციულ საქმეთა პალატის თავმჯდომარე, საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარე.
შალვა თადუმაძე
თავმჯდომარის მოადგილე, სისხლის სამართლის საქმეთა პალატის თავმჯდომარე.
გიორგი მიქაუტაძე
თავმჯდომარის მოადგილე, სამოქალაქო საქმეთა პალატის თავმჯდომარე.
მაია ვაჩაძე
მოსამართლე
ნუგზარ სხირტლაძე
მოსამართლე
ალექსანდრე წულაძე
მოსამართლე, სადისციპლინო პალატის წევრი, სადისციპლინო პალატის თავმჯდომარე.
ზურაბ ძლიერიშვილი
მოსამართლე
მერაბ გაბინაშვილი
მოსამართლე, საკვალიფიკაციო პალატის წევრი, საკვალიფიკაციო პალატის თავმჯდომარე
მირანდა ერემაძე
მოსამართლე
ქეთევან ცინცაძე
მოსამართლე
ლალი ფაფიაშვილი
მოსამართლე
ლევან მიქაბერიძე
მოსამართლე
თამარ ზამბახიძე
მოსამართლე
ეკატერინე გასიტაშვილი
მოსამართლე
გიორგი გოგიაშვილი
მოსამართლე
გოჩა აბუსერიძე
მოსამართლე, სადისციპლინო პალატის წევრი
მამუკა ვასაძე
მოსამართლე, საკვალიფიკაციო პალატის წევრი
ბიძინა სტურუა
მოსამართლე
ნინო ბაქაქური
მოსამართლე
ვლადიმერ კაკაბაძე
მოსამართლე, საკვალიფიკაციო პალატის წევრი
მიხეილ ჩინჩალაძე
თბილისის სააპელაციო სასამართლოს თავმჯდომარე
ლევან თევზაძე
მოსამართლე
რევაზ ნადარაია
მოსამართლე, სადისციპლინო პალატის წევრი
ლაშა ქოჩიაშვილი
მოსამართლე
თამარ ოქროპირიძე
მოსამართლე
თეა ძიმისტარაშვილი
მოსამართლე
გენადი მაკარიძე
მოსამართლე
ნინო სანდოძე
მოსამართლე
ირაკლი ბონდარენკო
ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოს თავმჯდომარე